Με ιδιαίτερη επιτυχία ολοκληρώθηκε το Φιλανθρωπικό Φεστιβάλ Κολύμβησης

Με ιδιαίτερη επιτυχία ολοκληρώθηκε το Φιλανθρωπικό Φεστιβάλ Κολύμβησης που διοργανώθηκε την Κυριακή 8 Μαρτίου 2020 στο Δημοτικό Κολυμβητήριο Αλίμου.

Αποκλειστικός στόχος του ήταν η ενίσχυση του Συλλόγου Φίλων “Παιδόπολης” Αλίμου που φιλοξενεί παιδιά 3 έως 12 ετών. Από τον αγώνα συγκεντρώθηκαν 1000 ευρώ καθώς και είδη ανάγκης όπως απορρυπαντικά και προσωπικά είδη υγιεινής. Η πρόεδρος του Συλλόγου κα.Μουτσάτσου βρέθηκε στην εκδήλωση και ενημέρωσε τους κολυμβητές και τους θεατές για τη δράση του Συλλόγου και ευχαρίστησε διοργανωτές και συμμετέχοντες για την βοήθειά τους

Η εκδήλωση δεν είχε αγωνιστικό χαρακτήρα και όλοι οι συμμετέχοντες έλαβαν αναμνηστικό δίπλωμα και μετάλλιο.

Κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης τιμήθηκαν για την προσφορά τους στον αθλητισμό και ιδιαίτερα στον χώρο του χώρου της κολύμβησης οι :

Νέρι Νιαγκουάρα – Ολυμπιονίκης στην κολύμβησης

Βασίλης Δεμέτης – Πρωταθλητής Κολύμβησης και επικεφαλής προπονητής της ομάδας masters του Παναθηναικού

Απόστολος Τσαγκαράκης – Τεχνικός Διευθυντής της International Swimming League

Παναγιώτης Δημόπουλος – Πρωταθλητής Τριάθλου

Βίκυ Κουβέλη- Παγκόσμια Πρωταθλήτρια κολύμβησης masters στο Open Water

Αλέξανδρος Μωράρης – Επικεφαλής προπονητής του Ναυτικού Ομίλου Καλαμακίου

Παρότι δεν υπήρχε αγωνιστικός χαρακτήρας έχουν κρατηθεί χρόνοι και περάσματα. Ο αθλητές μπορούν να επικοινωνήσουν με :

Tην κα.Λεγάκη Ελένη στο swimmingpoolalimos@gmail.com και

Tον κ.Γιάννη Ψαρέλη στο smartsportcoach@hotmail.com για να λάβουν τα ατομικά τους αποτελέσματα.

Swimming Festival

Ονομα Αθλητή/ – τριας

Απόσταση

(μέτρα)

Επίδοση

(min:sec)

Ρυθμός

(min:sec/100m)

Μάρκος Δημήτρης

4000

46:32:00

1:09:48

Παπαθεοδώρου Γρηγόρης

4000

47:34:00

1:11:21

Σκαρλάτου Αλεξάνδρα

4000

69:20:00

1:44:00

Tροχοπούλου Αθηνά

4000

69:20:00

1:44:00

Μυλωνάς Γιάννης

4000

62:46:00

1:34:09

Πάχος Μάρκος

3800

67:37:00

1:46:46

Μπαντουβάνης Παναγιώτης

4000

62:17:00

1:33:25

Πολύζου Σοφία

4000

70:01:00

1:45:01

Ποντίδας Παναγιώτης

4000

72:52:00

1:49:18

Δεληγιάννης

4000

57:56:00

1:26:54

Σιμιτζής

4000

59:23:00

1:29:05

Φωτεινού

4000

59:39:00

1:29:29

Χουντάλα

4000

59:39:00

1:29:29

Kαιάφας Φίλιππος

2000

29:53:00

1:29:39

Γκοτζιάς Σπύρος

1200

19:08:00

1:35:40

Αντωνάκης Γιάννης

2000

29:53:00

1:29:39

Κατραούρας Αντώνης

2000

35:15:00

1:45:45

Μοίρας Μάνος

2000

25:50:00

1:17:30

Κουβέλη Βίκυ

2000

26:45:00

1:20:15

Δεμέτης Βασίλης

2000

25:42:00

1:17:06

Αγγελιδάκης Γιώργος

2000

45:30:00

2:16:30

Γκοτζιάς Δημήτρης

2000

25:39:00

1:16:57

Ξένος Αλέξανδρος

1900

27:37:00

1:27:13

Μακεδών Γιώργος

2000

38:43:00

1:56:09

Αντωνόπουλος Γιώργος

2000

42:18:00

2:06:54

Γιαννή Αγγελική

2000

44:23:00

2:13:09

Κομίνης Αλτάνης

2000

30:52:00

1:32:36

Τσαγκογεωργας Γρηγόριος

2000

34:50:00

1:44:30

Πόντζης Ευθύμης

2000

35:12:00

1:45:36

Χιώτης

2000

26:04:00

1:18:12

Καρπουσλής

2000

26:04:00

1:18:12

Ντάλα Ολγα

2000

26:22:00

1:19:06

Κουλούρου Αγγελική

2000

33:11:00

1:39:33

Πανουργιά Παναγιώτα

2000

37:46:00

1:53:18

Καρύδης

2000

32:19:00

1:36:57

Κότσακας Νίκος

2000

36:20:00

1:49:00

Παπαιωάννου Κατερίνα

2000

38:00:00

1:54:00

Δήμου Ελισάβετ

2000

33:59:00

1:41:57

Ζερβογιάννης Παναγιώτης

2000

38:04:00

1:54:12

Σαρίδης Πάνος

2000

38:02:00

1:54:06

Λιάννη Ελίνα

2000

40:43:00

2:02:09

Ψευτούδη Αθηνά

2000

40:47:00

2:02:21

Λουράντος Ξενοφών

2000

44:23:00

2:13:09

Πολίτη Κατερίνα

2000

42:05:00

2:06:15

Σαράτσης Γιάννης

2000

40:38:00

2:01:54

Δήμου Χρήστος

2000

28:17:00

1:24:51

Λαντάλης Δημήτρης

2000

47:14:00

2:21:42

Κατσίκας Γιώργος

2000

58:16:00

2:54:48

Πανταζής Δημήτρης

2000

47:13:00

2:21:39

Λουκοπούλου Μαρία

2000

45:58:00

2:17:54

Δούνιας Δημήτρης

2000

43:51:00

2:11:33

Σανούδου Ζηνία

2000

38:31:00

1:55:33

Κωλέτη Στέλλα

2000

62:41:00

3:08:03

Μoσχόπουλος Ευθύμης

2000

35:20:00

1:46:00

Παπουρτζής Νήφων

2000

35:19:00

1:45:57

Δραγάνης Στέφανος

2000

44:24:00

2:13:12

Νιαγκουάρα Νέρι

1000

16:55:00

1:41:30

Τοπουζογλου Κατερίνα

1000

18:51:00

1:53:06

Καλογερόπουλος

1000

16:52:00

1:41:12

Μπόμπολης Γιώργος

1000

16:10:00

1:37:00

Αγγελέτου Νικολέτα

1000

16:10:00

1:37:00

Σιδερά Μαρία

1000

22:19:00

2:13:54

Παπαμιχαήλ Αγγελική

1000

25:28:00

2:32:48

Λαζαρίδου Ιωάννα

1000

16:48:00

1:40:48

Φάκας Παύλος

1000

25:40:00

2:34:00

Δήμα Ασημίνα

1000

21:42:00

2:10:12

Λυμπέρης Παναγιώτης

1000

21:15:00

2:07:30

Ανδρής Βασίλης

1000

16:12:00

1:37:12

Κωνσταντινίδη Μυρσίνη

1000

21:10:00

2:07:00

Ραφαήλ Ζακ

1000

19:30:00

1:57:00

Αγγελιδάκης Γιώργος

1000

45:30:00

4:33:00

Κουτσοκώστα Αθηνά

1000

21:38:00

2:09:48

Κραβαρίτης Αντρέας

400

6:11

1:32:45

Σάπαρη Κατερίνα

400

6:12

1:33:00

Αγιάνη Βάσια

400

6:51

1:42:45

Ντάλα Ανετ

400

6:52

1:43:00

Νίκα Πηνελόπη

400

6:50

1:42:30

Υμερ Ιλιρ

400

6:48

1:42:00

Νάκου Χαρά

400

11:00

2:45:00

Ανδρικάκη Χαρά

400

6:06

1:31:30

Ρέπας Σπύρος

400

7:54

1:58:30

Σκλάβος Δημήτρης

400

7:03

1:45:45

Ζερβογιάννης Παναγιώτης

400

6:29

1:37:15

Αθανασοπουλου Χρυσή

400

7:26

1:51:30

Παπαιωάννου Κατερίνα

400

7:03

1:45:45

Σιδερά Μαρία

400

8:14

2:03:30

Παπαμιχαήλ Αγγελική

400

9:40

2:25:00