Ευρωπαικό Πρωτάθλημα Τριάθλου 1997:Αποτελέσματα

ELITE MEN / Start 1 / FINAL RESULTS

QUALIFICATION COMPETITION 1
pos. # name
nat.
swim
bike
run
total
1. 1 Eggert Ralf
GER
0.09.24,2 10. 0.34.14,2 10. 0.17.11,0 11. 1.03.09,8
2. 8 Ospaly Filip
CZE
0.09.19,0 7. 0.34.14,7 11. 0.17.18,6 13. 1.03.17,8 0.08,0
3. 2 Keller Markus
SUI
0.09.39,8 21. 0.33.55,3 3. 0.17.22,1 14. 1.03.20,3 0.10,5
4. 17 Llanos Eneko
ESP
0.09.35,4 19. 0.33.58,9 5. 0.17.23,7 17. 1.03.23,4 0.13,6
5. 32 Llanos Hector
ESP
0.09.38,4 20. 0.34.00,6 6. 0.17.22,4 15. 1.03.23,5 0.13,7
6. 22 Wiker Thomas
SWE
0.09.34,8 17. 0.34.01,5 7. 0.17.27,0 19. 1.03.27,2 0.17,4
7. 9 Filippov Feodor
RUS
0.09.13,1 3. 0.34.24,0 15. 0.17.26,8 18. 1.03.33,7 0.23,9
8. 31 Van Den Burgh Casper
NED
0.09.32,2 15. 0.33.54,3 2. 0.17.35,1 21. 1.03.37,3 0.27,5
9. 16 Barrantes Marcos
ESP
0.09.54,1 24. 0.35.15,4 24. 0.16.08,2 1. 1.03.37,7 0.27,9
10. 10 Bignet Franck
FRA
0.09.09,3 1. 0.34.17,9 12. 0.17.42,4 25. 1.03.41,2 0.31,4
11. 36 Marco Francisko
ESP
0.09.14,9 4. 0.34.12,0 9. 0.17.44,6 27. 1.03.45,2 0.35,4
12. 11 Krnavek Martin
CZE
0.09.16,7 5. 0.34.23,8 14. 0.17.37,6 22. 1.03.46,5 0.36,7
13. 38 Mc Carthy Garret
IRL
0.09.11,2 2. 0.34.18,8 13. 0.17.43,4 26. 1.03.47,5 0.37,7
14. 6 Vuckovic Stephan
GER
0.09.34,0 16. 0.34.06,8 8. 0.17.51,2 30. 1.03.47,7 0.37,9
15. 25 Johansson Per
SWE
0.10.01,7 29. 0.34.34,6 16. 0.16.44,0 4. 1.03.48,1 0.38,3
16. 3 Van Der Linden Eric
NED
0.09.24,6 11. 0.33.31,1 1. 0.18.17,1 32. 1.03.49,2 0.39,4
17. 42 Ellicock Mike
GBR
0.09.56,0 27. 0.34.38,9 17. 0.16.46,7 6. 1.03.52,5 0.42,7
18. 44 Raelert Andreas
GER
0.09.26,4 12. 0.34.54,6 19. 0.17.02,9 10. 1.03.57,5 0.47,7
19. 21 Herremans Marc
BEL
0.09.51,1 22. 0.34.46,5 18. 0.16.55,7 9. 1.04.03,0 0.53,2
20. 27 Pancsity Balazs
HUN
0.09.56,4 28. 0.35.15,0 23. 0.16.53,7 8. 1.04.25,0 1.15,2
21. 28 Sundstedt Peter
FIN
0.10.13,2 32. 0.33.58,7 4. 0.17.41,7 24. 1.04.34,1 1.24,3
22. 45 Söderdahl Tom
FIN
0.10.04,9 30. 0.35.09,5 22. 0.16.44,8 5. 1.04.37,9 1.28,1
23. 13 Smirnov Dmitrij
LAT
0.10.17,8 33. 0.34.56,9 20. 0.16.49,0 7. 1.04.44,2 1.34,4
24. 34 Johnson Alastair
GBR
0.09.54,6 25. 0.36.06,4 28. 0.16.18,7 2. 1.04.46,1 1.36,3
25. 23 Baran Gabriel
SVK
0.09.18,2 6. 0.35.16,0 25. 0.17.48,6 28. 1.05.03,2 1.53,4
26. 41 Kocar Tomas
CZE
0.09.21,6 9. 0.36.00,9 27. 0.17.16,7 12. 1.05.13,5 2.03,7
27. 49 Jdanov Iaroslav
UKR
0.09.35,2 18. 0.37.28,1 35. 0.16.32,5 3. 1.06.18,8 3.09,0
28. 26 Törmänen Marko
FIN
0.10.12,9 31. 0.35.04,0 21. 0.18.30,4 34. 1.06.23,5 3.13,7
29. 14 Cardoen Olivier
BEL
0.10.23,4 34. 0.35.38,9 26. 0.18.30,5 35. 1.07.02,7 3.52,9
30. 24 Nicolaisen Snorre
NOR
0.10.26,4 35. 0.36.38,5 31. 0.17.23,1 16. 1.07.18,1 4.08,3
31. 15 Kirsmäe Rimmo
EST
0.09.52,9 23. 0.37.20,2 34. 0.17.28,9 20. 1.07.28,8 4.19,0
32. 30 Tamm Margus
EST
0.11.20,0 38. 0.36.09,9 29. 0.17.40,2 23. 1.07.40,8 4.31,0
33. 43 Brito Carlos
POR
0.10.55,4 37. 0.36.31,9 30. 0.17.48,6 29. 1.07.48,6 4.38,8
34. 47 Colting Jonas
SWE
0.09.28,3 13. 0.37.53,4 36. 0.18.21,1 33. 1.08.15,2 5.05,4
35. 39 Arendt Steve
LUX
0.09.55,2 26. 0.37.00,0 32. 0.19.06,3 39. 1.08.51,8 5.42,0
36. 18 Caldeirao David
POR
0.10.52,9 36. 0.37.15,0 33. 0.19.04,7 37. 1.09.51,5 6.41,7
37. 33 Savic Vladimir
YUG
0.09.20,8 8. 0.39.20,4 37. 0.19.05,6 38. 1.10.45,1 7.35,3
38. 37 Koos Zoltan
HUN
0.09.30,5 14. 0.41.05,6 41. 0.19.24,5 40. 1.12.28,5 9.18,7
39. 46 Psarelis Giannis
GRE
0.11.30,8 39. 0.40.31,0 40. 0.19.03,2 36. 1.14.08,5 10.58,7
40. 35 Urbonas Vidmantas
LIT
0.11.36,1 40. 0.40.19,5 38. 0.19.45,7 41. 1.14.31,4 11.21,6
41. 19 Pupkus Evgenij
LAT
0.13.00,3 41. 0.40.21,6 39. 0.17.53,8 31. 1.14.36,1 11.26,3

 

ELITE MEN / START 2 / FINAL RESULTS

QUALIFICATION COMPETITION 2
pos. # name
nat.
swim
bike
run
total
1. 63 Rechstein Dominik
SUI
0.09.53,5 25. 0.33.54,3 7. 0.16.24,9 2. 1.02.35,2
2. 54 Schomburg Arnd
GER
0.09.33,1 16. 0.34.08,9 12. 1.02.43,7 42. 1.02.43,7 0.08,5
3. 51 Matula Martin
CZE
0.09.21,5 8. 0.34.14,0 16. 0.16.38,9 6. 1.02.52,0 0.16,8
4. 85 Llobet Xabier
ESP
0.09.30,7 15. 0.34.04,3 9. 0.16.52,4 8. 1.03.04,5 0.29,3
5. 93 Alder Peter
SUI
0.09.23,9 11. 0.33.35,2 2. 0.17.40,5 23. 1.03.09,2 0.34,0
6. 66 Kuttor Csaba
HUN
0.09.05,4 3. 0.34.41,8 21. 0.16.54,3 10. 1.03.11,2 0.36,0
7. 91 Hobor Peter
HUN
0.09.26,5 12. 0.34.16,4 17. 0.16.59,6 12. 1.03.12,1 0.36,9
8. 86 Barbany Jose M.
ESP
0.09.37,4 20. 0.34.07,5 11. 0.17.06,4 13. 1.03.14,6 0.39,4
9. 83 Smith Spencer
GBR
0.09.26,9 13. 0.34.10,2 13. 0.17.16,6 17. 1.03.20,6 0.45,4
10. 68 Willen Joackim
SWE
0.09.03,3 1. 0.34.35,7 20. 0.17.12,5 14. 1.03.21,9 0.46,7
11. 64 Rehula Jan
CZE
0.09.23,7 10. 0.34.12,9 15. 0.17.18,6 18. 1.03.23,3 0.48,1
12. 69 Bockel Dirk
GER
0.09.11,3 6. 0.34.30,7 18. 0.17.15,3 16. 1.03.23,9 0.48,7
13. 89 Hachul Stefan
GER
0.09.34,8 18. 0.34.11,1 14. 0.17.14,6 15. 1.03.24,5 0.49,3
14. 82 Mauch Christoph
SUI
0.09.58,2 27. 0.33.34,9 1. 0.17.19,7 20. 1.03.25,2 0.50,0
15. 60 Fischlin Roger
SUI
0.09.22,7 9. 0.33.37,3 3. 0.17.56,1 29. 1.03.25,9 0.50,7
16. 58 Kosonen Petteri
FIN
0.09.46,3 23. 0.33.58,2 8. 0.17.28,2 22. 1.03.39,2 1.04,0
17. 59 Pyatigors Sergey
RUS
0.09.40,2 21. 0.34.04,4 10. 0.17.46,8 26. 1.03.54,0 1.18,8
18. 94 Gosselink Guido
NED
0.09.48,8 24. 0.33.52,1 6. 0.17.45,1 24. 1.03.57,9 1.22,7
19. 52 Huntjens Luc
NED
0.09.04,4 2. 0.34.34,1 19. 0.17.45,2 25. 1.03.59,7 1.24,5
20. 62 Olander Henry
FIN
0.09.58,9 28. 0.33.48,7 5. 0.17.48,0 27. 1.04.03,2 1.28,0
21. 81 Putkuri Tommi
FIN
0.10.01,9 29. 0.33.48,1 4. 0.17.48,9 28. 1.04.10,0 1.34,8
22. 78 Allen Richard
GBR
0.09.37,0 19. 0.35.42,7 23. 0.16.34,2 5. 1.04.26,3 1.51,1
23. 84 Polikarpe Vladimir
UKR
0.09.08,6 5. 0.36.38,7 30. 0.16.25,2 3. 1.04.46,0 2.10,8
24. 74 Krommidas Vassilis
GRE
0.09.56,3 26. 0.35.44,8 24. 0.16.41,2 7. 1.05.03,2 2.28,0
25. 56 Merzlov Alexander
RUS
0.09.06,7 4. 0.36.44,7 31. 0.16.54,0 9. 1.05.15,7 2.40,5
26. 76 Costa Ricardo
POR
0.10.02,6 30. 0.35.54,1 25. 0.17.18,6 19. 1.05.33,7 2.58,5
27. 71 Mustonen Petteri
FIN
0.10.34,7 32. 0.35.16,2 22. 0.17.24,1 21. 1.05.43,8 3.08,6
28. 61 Dubreuil Emmanuel
FRA
0.09.29,2 14. 0.37.15,3 34. 0.16.33,3 4. 1.05.58,4 3.23,2
29. 67 Iastrebov Andrei
UKR
0.10.39,1 36. 0.36.47,1 32. 0.16.12,4 1. 1.06.10,8 3.35,6
30. 55 Geifes Ingo
AUT
0.09.16,7 7. 0.36.20,6 28. 0.17.56,5 30. 1.06.14,7 3.39,5
31. 80 Lindholm Arto
FIN
0.09.34,5 17. 0.36.13,0 27. 0.18.26,7 34. 1.06.44,4 4.09,2
32. 88 Litovtche Kiril
EST
0.10.38,5 35. 0.36.36,1 29. 0.16.55,9 11. 1.06.51,1 4.15,9
33. 65 Odor Attila
HUN
0.09.44,0 22. 0.36.09,3 26. 0.18.35,6 35. 1.07.12,5 4.37,3
34. 96 Zeches Jean
LUX
0.10.03,0 31. 0.37.07,0 33. 0.18.16,4 33. 1.08.27,2 5.52,0
35. 73 Koytsogia Giannis
GRE
0.10.38,2 34. 0.38.19,3 36. 0.18.42,4 36. 1.10.13,1 7.37,9
36. 77 Madden John
IRL
0.10.35,1 33. 0.39.28,5 39. 0.18.12,6 32. 1.11.17,4 8.42,2
37. 79 Hickmott Matt
IRL
0.10.39,3 37. 0.38.10,9 35. 0.19.40,0 38. 1.11.37,9 9.02,7
38. 95 Harun Ernest
LAT
0.11.18,8 38. 0.39.02,5 38. 0.19.16,3 37. 1.12.21,6 9.46,4
39. 90 Makelis Andrej
LAT
0.11.27,0 40. 0.38.49,4 37. 0.19.40,8 39. 1.12.50,1 10.14,9
40. 75 Astrauska Raimundas
LIT
0.12.44,7 41. 0.40.50,2 42. 0.18.04,7 31. 1.15.07,3 12.32,1
41. 92 Quigley Colm
IRL
0.11.21,8 39. 0.40.31,1 40. 0.21.40,6 41. 1.16.46,2 14.11,0
42. 98 Juhanson Ain-Alar
EST
0.13.35,7 42. 0.40.49,9 41. 0.21.17,0 40. 1.18.36,4 16.01,2

 

About triathlonworld

O Γιάννης Ψαρέλης γεννήθηκε το 1969 στην Αθήνα. Από το 1978 ασχολείται με τον αθλητισμό. Είναι αναγνωρισμένος προπονητής τριάθλου από την Ironman και Level 3 προπονητής τριάθλου από την εθνική Ομοσπονδία της Νεας Ζηλανδίας (με το καλύτερο σύστημα διαβίου εκπαίδευσης προπονητών), πιστοποιημένος δάσκαλος κολύμβησης (Teacher ID: 15843) από τον Σύνδεσμο Προπονητών Κολύμβησης της Αυστραλίας καθώς και Αργυρού Επιπέδου Διεθνής προπονητής από τον ίδιο σύνδεσμο (ASCTA International Silver :0534). Επίσης, είναι πιστοποιημένος προπονητής κολύμβησης από τον Σύνδεσμο Προπονητών κολύμβησης των ΗΠΑ επιπέδου 4:5 (ASCA Level 4:5). Συνολικά έχει συμμετάσχει σε περισσότερους από 200 αγώνες τριάθλου και multistports και σε περισσότερους από 150 αγώνες τρεξίματος εκτός σταδίου. Έχει διατελέσει μέλος της Ολομέλειας της Ελληνικής Ολυμπιακής Επιτροπής, Διοικητικός Διευθυντής στην Διεθνή Ολυμπιακή Ακαδημία, Γενικός Γραμματέας στην Ελληνική Ομοσπονδία Τριάθλου, Διευθυντής Αθλήματος στην ΟΕΟΑ Αθήνα 2004 κ.λπ. Έχει επίσης εμπνευστεί και διατελέσει Αθλητικός Διευθυντής του Κέντρου Υψηλού Αθλητισμού (Sports Excellence). Σπουδές: Χημεία (ΕΚΠΑ), ΜΒΑ (ΟΠΑ), Μεταπτυχιακό στην Αθλητική Διοίκηση (MSc,Lyon 1), το Μάρκετινγκ και την Επικοινωνία ( από το Οικονομικό Πανεπιστήμιο ΑθηνώνMSc). Πρόσφατα, είναι στη διαδικασία ολοκλήρωσης Μεταπτυχιακού πάνω στην Μεγιστοποίηση της Αθλητικής Απόδοσης και την Προπονητική (ΔΠΘ). Σήμερα, είναι υποψήφιος Διδάκτωρ στο ΔΠΘ με αντικείμενο την εφαρμοσμένη Φυσιολογία στα αθλήματα αντοχής.